Mul on pikem kui Sul…

Lipumasti pikkus. Kui pikk on pikk ja kas peab üldse olema väga pikk?

Individuaalmaja puhul on üldlevinud rusikareegel, et lipumast võiks olla 1-2m kõrgem kui maja katusehari. Kust see reegel tulnud on, ei tea. Igatahes nii kõik masti tootjad kirjutavad ja räägivad. Kuna tavapäraselt on eramu kõrgus 6-8m, siis teadaolevalt müüakse kõige enam 8m lipumaste.

Aga soovitaks ennem lipumasti soetamist ka ise mõelda ja kaaluda, milline on minu jaoks sobiv lipumasti pikkus?

Kõigepealt tuleks vastata küsimusele, kelle tarvis ma lipumasti püstitan? Kas oma perele, et perekondlike sündmuste ja riigipühade puhul heisata masti riigilipp ning tunda sellest uhkust ja rõõmu. Või selleks, et näidata lipuheiskamisega ülejäänud maailmale, et olen kodus ja olemas. Mõlemad ju ilusad eesmärgid, aga kahte head ei saa.

Esimesel juhul võiks lipp olla nähtav toa aknast, grillipaigast või terassil istudes. Ja seda nii, et ei peaks lipu nägemiseks pead väga kuklasse ajama. Kui aga tahan maailma oma olemasolust teavitada, peab olema lipp nähtav üle majade ja puude.

Mõlemal juhul  on eesmärgi saavutamiseks olulised kaks asja – lipumasti kõrgus ja selle kaugus vaatajast.

Kui tahame lippu ise oma koduõues mugavalt näha on meie tavapärase ca 1500m2 kinnistu õue puhul täiesti piisav 6-8m mast. Masti pikkuse soovitaks valida siis sellise, et soovitud vaatepunktist lipumastini oleks 2-3 masti pikkust. Näiteks 8m masti puhul oleks sobilik vahemaa 15-20 meetrit. Samas lühemat kui 6m pikkust masti ka ei soovita osta, sest siis kaob ära masti sihvakus ja proportsioonide elegants. Läheb selliseks masajaks ja lipp liiga vastu maad.

Kui aga tahame lippu rohkem teistele lehvitada piisab ka 8-10m mastist, mis ilusti üle tavaliste hoonete välja paistab. Tuleb odavam – masti meeter ju maksab! Veel pikema masti efekti saab ka nende pikkustega lihtsalt kätte, kui lipumasti asukohaks valida mõni kasvõi veidi kõrgem koht.

Milline lipp või vimpel aga sobib Sinu valitud masti tippu lehvima, seda saad lugeda meie hea koostööpartneri Lipuvabrik OÜ kodulehelt.   UHHKE lipumastiga on alati kaasas nende soovitatud mõõtudega sobiv riigilipp ja vimpel.

UHHKE lipumastide pikkustest saad ülevaate alamlehelt Tootevalik ja hinnad

OÜ PUITMAST

14597800
Sade, Karla küla, Kose vald, Harju maakond
IBAN EE482200221070429238
KMKR EE102173084
E-mail: uhhke@uhhke.ee
Tel: +372 52 996 97